Piwo grzechu warte

2013-06-18 23.25.20Muszę przyznać, że Dania coraz bardziej pozytywnie zaskakuje mnie jeśli chodzi o dobre piwo. Jeszcze parę miesięcy temu w ogóle nie kojarzyłem tego kraju z tematem złocistego trunku, a teraz – jeden browar w moim ścisłym top, drugi właśnie odkryłem – i znów pozytywne zaskoczenie.

A wyzwanie było nie lada, bo przyszło mi zgrzeszyć. I to zgrzeszyć z grubej rury, bo grzech z tych siedmiu głównych. Konkretnie obżarstwo. Trochę obżarstwo kłóci się tu z czynnością trochę inną, czyli piciem, ale – to piwo jest tak treściwe, że spokojnie można je podpiąć pod dobry posiłek!

Gluttony – bo tak nazywa się piwo, o którym piszę to Double IPA, czy – jak pisze o nim sam producent – Imperial IPA. Zawartość alkoholu jak w lekkim winie: 9,4%. Poziom goryczki na pewno blisko górnej granicy wyczuwalności. Czyli – jak dla mnie – pychota! 😀

Producentem jest – jak wspomniałem – duński browar o nazwie Amager Bryghus. Samo piwo jest częścią serii ‚The Sinner Series’, wg strony producenta wyszły dopiero 4 piwa z tej serii, ale chyba rzadko aktualizują swój site (ew. ja nie potrafiłem się tam odnaleźć, bo jest po duńsku :E), bo wg portalu Rate Beer, wszystkie grzechy główne zostały już popełnione. Chętnie bym pogrzeszył w przyszłości jeszcze, pytanie czy będzie mi to dane. Piwo drogą przypadku (‚ i jeszcze dwie IPY’) nabyłem u Marii i wdzięczny jej jestem za ten ślepy strzał.

Polecam fanom dobrego chmielowego uderzenia, a sam będę już świadomie szukał piw z marką Amager Bryghus na etykiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *